De wedstrijd van T.C.S. tegen Smash’76 4 begon voor de thuisclub goed. Twee winstpunten van Erik van de Wegen en een zege in het dubbelspel zorgden er voor dat halverwege de wedstrijd men een 3-2 had. De tweede helft verliep echter duidelijk minder goed. Alleen Erik sl;aagde er in om nog een set op zijn naam te brengen en zodoende ongeslagen te blijven. Zijn teamgenoten mochten enkele keren aan winst ruiken maar in de vierde of vijfde game ging die steeds verloren. Met 4-6 moest men in de tegenstander zodoende zijn meerdere erkennen. Met drie punten voorsprong gaat men de laatste twee wedstrijden in, de eerste daarvan is juist uit tegen de naaste achtervolger uit Roosendaal.
T.C.S. 2 trad aan tegen Witac’89 2 en slaagde er in om haar eerste zege van het seizoen te boeken. Na een 0-1 achterstand kwamen de reserves sterk opzetten. Vier keer op rij boekte ze
Lees meer...
Dit jaar organiseert de Flor van Putte Stichting elke derde zondag van de maand een Stilte-Inspiratie-Meditatie-ochtend in de Volksabdij. Deze wordt begeleid door Anja van Borssum Waalkes en Nelleke Heinkens (beiden ervaren meditatie- en mindfulnessbeoefenaars) en start om 10:00 uur.
Elke bijeenkomst heeft een vaste opbouw. Er wordt begonnen met het zingen van mantra’s. Daarna volgt de Lectio Divina (lezen van tekst afgewisseld met meditatie). Deze zondag is het thema: ‘Zijn als water’ en wordt er gewerkt met een tekst uit de Tao. De meditatie/bezinningsochtend vindt plaats op zondag 17 april van 10:00 tot 11:30 uur in het Stiltecentrum (naast de grote kapel) in de Volksabdij.
Kosten deelname: zoals het boeddhistische 'Dana', u draagt bij op vrijwillige basis. Inclusief koffie en/of thee. Vooraf aanmelden is niet nodig, iedereen is welkom! www.florvanputtestichting.nl
Volksabdij O.L.V. ter Duinen, O.L.V. ter Duinenlaan 199, 4641 RM OSSENDRECHT
Lees meer...
Zondag 17 april organiseert de Flor van Putte stichting een schilderworkshop in de Volksabdij te Ossendrecht. Karina van der Poel laat deze middag de deelnemers kennismaken met de sierlijke ‘One Stroke’ techniek. De workshop begint om 13:30 uur. Tijdens de workshop leert men de basistechniek. Dit is het op een speciale manier nemen van de verf op het penseel. Eerst wordt er geoefend op papier, vervolgens schilderen de deelnemers een roos met blad. Graag zelf een oud doekje, een potlood of pen en eventueel een schort meenemen. Verf, papier, doek en penselen zijn aanwezig. Voor iedereen geschikt, ervaring is niet nodig.
Zondag 17 april Van 13:30 tot 17:00 uur Deelname 7,50 euro inclusief materialen, koffie en thee.
Graag voor zaterdag 16 april aanmelden, dit kan bij de receptie van De Volksabdij 0164-672546 of op de website www.florvanputtestichting.nl of via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het
Lees meer...
Mama, mag ik een ‘stoepengel’. Tim wil graag een soepstengel maar kan dat moeilijke woord nog niet goed zeggen. Kinderen en taal, hoe werkt dat? Op woensdagochtend 13 april krijgt u bij Bibliotheek VANnU in Roosendaal informatie over de ontwikkeling van taal en lezen bij peuters en kleuters. Susan Schoone en Joyce Jongeneelen van Praktijk Schoone voor orthopedagogiek en logopedie en Trivers, praktijk voor kinder- en jeugdpsychologie, nemen u mee in de wereld van kindertaal. De bibliotheek geeft informatie over uitdagende en inspirerende boekjes die helpen bij de uitbreiding van de woordenschat. Kinderen zijn ook van harte welkom, zij worden voorgelezen. Na afloop is er voor alle deelnemers een tasje met onder andere een prentenboek op dvd. Toegang is gratis.
Voor wie: ouders met kinderen 2–6 jaar
Datum: woensdag 13 april
Tijd: 9.15–10.30 uur
Locatie: Bibliotheek Roosendaal, Markt 54A
Aanmelden: uiterlijk 11 april via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld
Lees meer...
In ’t Cromwiel, Krommeweg 1 te Steenbergen wordt maandag 11 april een bingo gehouden. De organisatie is in handen van de KBO afd. Steenbergen. Iedere bingoliefhebber (ook niet-leden) zijn van harte welkom. De zaal gaat om 13.00 uur open. Er wordt gespeeld van vanaf 13.30 uur, het einde zal rond 16.15 vallen. De prijzen zullen in contant geld worden uitgekeerd.
Lees meer...
Met angst en vrees vertrok T.C.S. afgelopen week naar Breda. In de thuiswedstrijd was men al tegen de grootste nederlaag van het seizoen opgelopen en de thuisclub zou mogelijk via een grote zege haar laatste kansen op de titel willen vergroten. Breda 2 bleek echter niet in haar sterkste opstelling achter tafel te kunnen verschijnen. Daarnaast bleken de Steenbergse tafeltennissers in een prima vorm te steken. Dat kwam vooral in het dubbelspel tot uiting, het was de enige set die maar drie games telde en door T.C.S. gewonnen werd. Breda 2 won de eerste twee sets, waarna de achterstand weer werd ingelopen. Dat schema herhaalde zich tot 4-4. Voor her eerst nam T.C.S. toen de leiding, 4-5, maar in een spannende vijf games maakte de thuisclub toen gelijk. Bij T.C.S. 2 speelde deze week Jimmy Jansen weer een sterke wedstrijd. In Vlissingen slaagde hij er in om tegen Westerzicht 1
Lees meer...
Bij de ziekte van Parkinson zien we in de loop van de tijd vaak dat het geheugen, het denken achteruit gaat. Dit heeft soms ingrijpende gevolgen voor de patiënt en zijn naaste omgeving. Tijdens de bijeenkomst van het Parkinson Café West-Brabant op donderdag 7 april a.s. wordt hier op in gegaan en kunt u met elkaar ervaringen uitwisselen. Deze middag worden er door een neuro- en revalidatiepsycholoog en ergotherapeut presentaties gehouden over dit aspect van de ziekte van Parkinson.
De neuro- en revalidatiepsycholoog, mevrouw A. Masclee-de Vries en ergotherapeut M. van den Brand-Oomen staan stil bij de mogelijk cognitieve problemen ten gevolge van de ziekte van Parkinson. Het gaat hier onder andere om aandacht- en geheugenproblemen, trager zijn in het denken, moeite hebben met het plannen en organiseren van activiteiten. Zij vertellen wat deze problemen inhouden en geven adviezen over manieren hoe u en uw mantelzorger hier mee om zouden kunnen
Lees meer...
Bij een integrale controle in het uit negen wagens bestaande woonwagenkamp aan de Boterstraat in Wouw zijn drie hennepkwekerijen aangetroffen. Er zijn vijf verdachten aangehouden.
Vermoedens bevestigd
De controle vond vanmorgen in alle vroegte plaats door gemeente, politie, openbaar ministerie, de Omgevingsdienst Midden- en West-Brabant, de sociale recherche en belastingdienst. Aanleiding voor de inspectie van het woonwagenkamp waren diverse meldingen over de mogelijke aanwezigheid van hennepteelt op het terrein.
Aangetroffen
De drie hennepkwekerijen bestonden uit in totaal 634 hennepplanten. Enexis heeft vanwege elektriciteitsfraude zes woonwagens van elektriciteit afgesloten. De gemeente heeft diverse overtredingen geconstateerd zoals illegaal bouwen, ingebruikname gemeentegrond en strijdig gebruik van gebouwen. De douane is ingeschakeld in verband met aangetroffen rode diesel en er is beslag gelegd op twee campers en twee aanhangwagens.
Nauwe samenwerking loont
Gemeente, politie, openbaar ministerie, omgevingsdienst, sociale recherche en belastingdienst werken intensief met elkaar samen bij de aanpak van locaties waar vermoedens zijn van illegale praktijken. Burgemeester Jacques
Lees meer...
De natuurgidsenvereniging Nareka in Kalmthout en de gidsen van IVN Groene Zoom werken samen bij het organiseren van excursies aan zowel Nederlandse als Belgische zijde van de grens. De natuurgebieden aan de zuidkant van Huijbergen behoren tot het Grenspark Zoom-Kalmthoutse Heide. Op zaterdag 9 april gaat de excursie naar dit geaccidenteerde grensgebied.
Deze wandeling voert door het bosgebied van Huijbergen, dat nu voor het grootste deel eigendom is van Staatsbosbeheer, maar wat voorheen het Broedersbos werd genoemd. Verrassend is dat, in het van origine productiebos, een mooi stuk heide in stand is gebleven. Om het bos te verjongen zijn veel bomen gekapt. Eerst werd een heel groot gebied uitgedund, de laatste jaren zijn percelen bos gekapt. Er komt vanzelf gemengd bos voor in de plaats. Dit komt de biodiversiteit in het gebied ten goede. Af en toe doet de natuur het zelf; tijdens de zware sneeuwval op 27 december 2014 zijn veel
Lees meer...
Donderdag 7 april organiseert de WAO-biljartgroep weer haar maandelijkse bingomiddag in zaal Koch, Kap.Kockstr. 55-57 te Welberg. Deze bingo begint om 13.30 uur. De zaal is vanaf 13.00 uur open. Het einde valt rond 16.15 uur. De prijzen zullen in contant geld worden uitgekeerd.
Lees meer...